Sık Sorulan Sorular

En az kiralama süresi ne kadardır?

En az araç kiralama süresi 24 saattir.

Havalimanı, otel veya adrese araç tesliminiz var mı?

Araç teslim ve iadesi Bodrum merkez ofisimizinden  gerçekleştirilmektedir. Adres ve otele teslim – iadeler ekstra ücret karşılığında mümkündür. Hizmet bedeli, rezervasyon talep formuna adres bilgisi girildiğinde belirtilecektir.

Kiraladığım süreyi uzatmak istiyorum!

Aracın kira süresi dolmadan 24 saat önce ofisimize bilgi verilerek süre uzatılması aracın müsaitlik durumu dahilinde mümkündür.

Kiraladığım araç arızalanırsa ne yapmalıyım?

Firmamıza 0532 345 39 74 numaradan ulaşılarak bilgi verilmelidir. Basit arızalar aracın bulunduğu noktaya en kısa zamanda ulaşacak olan mobil servisimiz tarafından giderilecek, uzun süreli tamirat gerektiğinde ise kiracıya bir başka araç tahsis edilecektir. Kullanım hatasından kaynaklı arızalarda araç tahsisi firmanın müsait aracının bulunması halinde ve kira bedeli karşılığında sağlanmaktadır.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Online rezervasyon ile ön ödeme veya tamamını ödeme seçeneklerini kullanarak araç kira bedelinin tamamını veya bir kısmını ödeyebilirsiniz.

Trafik cezası durumunda ne yapmam gerekiyor?

Kiracı, kira süresince herhangi bir trafik cezasına maruz kalırsa aracı iadesinde trafik cezası ödendi makbuzunu yetkilerimize ibraz etmeli ya da trafik ceza makbuzu ile firma görevlisine ödeme yapmalıdır.

Aracı kiralayandan başkası kullanabilir mi?

Aracın kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi ancak geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ile mümkündür.

Araçlar sigortalı mı?

Tüm araçlarımız kiralık araç kasko sigortası ve Zorunlu Mali Mesuliyet Trafik Sigortası ile anlaşmalı sigorta şirketlerinin güvencesi altındadır.

Kaza halinde ne yapmalıyım?

Tek taraflı veya araç park halinde meydana gelen kazalarda yapılması gerekenler:
Araç park halindeyken veya kullanımı esnasında kaldırım, bariyer, duvar vb sürtme, çarpma gibi kazalarda kiracı aracın yerini hiç değiştirmeden, hatta aracı hareket ettirmeden aracın hasar almış olduğu yeri ve bulunduğu bölgeyi fotoğraflayarak en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurup ‘Olay Yeri İfade ve Görgü Tespit Tutanağı’ tutturmalıdır. Bu tutanakların ‘Aslı Gibidir’ kaşeli olan nüshaları Araç ile beraber şirketimize ulaştırıldığında araçta oluşan hasar tamir bedeli anlaşmalı sigorta şirketince karşılanmaktadır.

Çift taraflı veya zincirleme trafik kazalarında yapılması gerekenler: Çarpışmalı trafik kazalarında ilk yapılması gereken, paniğe kapılmadan kendisi ve araçta başkaları bulunuyorsa onların sağlık durumunu kontrol etmek ve lüzumu halinde 112 arayarak kaza mahalline tıbbi destek istemektir.

Daha sonra aracın yerini değiştirmeden aracın hasar almış olduğu yeri ve bulunduğu bölgeyi, kazada hasar alan diğer araç veya araçları fotoğraflayarak 0532 345 39 74 numaralı hattan şirket yetkilisine bilgi verilmesi gereklidir. Kazaya karışan araç ya da araçların ruhsat, trafik sigorta poliçe ve kullanıcılarına ait sürücü belgelerinin fotokopileri ile karşılıklı tutulacak kaza tespit tutanağı (araç ruhsat kabı içerisinde mevcuttur) şirketimize ulaştırıldığında araçta oluşan hasar tamir bedeli anlaşmalı sigorta şirketince karşılanmaktadır.

Aracın kaza mahallinden kurtarıcı ile çekilmesi gerek görülürse EASY CAR FİLO Oto Kiralama sigorta şirketinin anlaşmalı çekicisinin kaza mahalline yönlendirilmesini sağlayacaktır. Kazaya karışan diğer sürücüler ile anlaşamadığınız takdirde veya aşağıdaki hallerde kaza yeri polis bölgesinde ise 155, Jandarma bölgesindeyse 156 numaralı telefondan trafik zabıtasına haber vererek durumu anlatmanız ve kaza raporunun taraflarınca doldurulmasını talep etmelisiniz;

Sürücü belgesiz veya yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç kullanılıyorsa,
Sürücüde yaş küçüklüğü varsa, Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
Kazaya karışan araçlardan biri veya daha fazlası kamu kurumlarına ait ise,
Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
Trafik kazasında sadece 3 üncü kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
Kazaya karışan araçlardan birinin veya birkaçının trafik sigortası yok ise,
Trafik kazası ölüm ve/veya yaralanma ile sonuçlanmışsa.

L.C.F. sigortası nedir?

L.C.F. (lastik, cam, far) kaza haricinde sadece bu bölgelerde oluşan hasarları karşılayan mecburi olmayan sigortadır. İsteğe bağlı olarak araç modeline göre ekstra ücret ödenmek suretiyle satın alınabilir.

Aracın çalınması halinde ne yapmalıyım?

Aracın çalınması durumunda 0532 345 39 74 numaralı hattan şirket yetkilisine bilgi verilmeli ve en yakın polis ya da jandarma karakoluna başvurarak ‘Hırsızlık Tutanağı’ tutturulmalıdır. Daha sonra aracın ruhsat ve anahtarı ile tutanağın ‘Aslı Gibidir’ onaylı sureti şirket yetkilisine teslim edilmelidir.

Kiraladığım aracı yurt dışına çıkarabilir miyim?

Kiralamış olduğunuz aracı yurt dışına çıkartma imkanı bulunmamaktadır.

Kurumsal kiralamalar için aranan şartlar nelerdir?

A,B,C,D,E, grup araçları kiralamak / kullanmak için 21 yaş üstünde ve en az 2 senelik sürücü belgesine sahip olma gerekliliği bulunmaktadır. F ve daha üst grup araçlarda ise 25 yaş ve asgari 5 yıllık sürücü belgesi koşulu aranmaktadır.

Kiracı şirket vergi levhası, faaliyet belgesi, yetki belgesi & imza sirküleri, ve aracı kullanacak şirket çalışanlarının sürücü belge suretleri gerekmektedir.

Bireysel kiralama için aranan şartlar nelerdir?

A,B,C,D,E, grup araçları kiralamak / kullanmak için 21 yaş üstünde ve en az 2 senelik sürücü belgesine sahip olma gerekliliği bulunmaktadır. F ve daha üst grup araçlarda ise 25 yaş ve asgari 5 yıllık sürücü belgesi koşulu aranmaktadır.

Her grup araç için kiralama yapacak kişinin adına kayıtlı, geçerli bir kredi kartı (VISA – MASTERCARD) ibraz etme gerekliliği mevcuttur.

Kredi kartım yok, araç kiralayabilir miyim?

Kira süresinde araca düzenlen ve bilahare şirket adresine ulaşan trafik cezalarının tahsilatı, kasko sigorta koşullarına uyulmaksızın gerçekleşen hasarların tazmini veya kira süresinin müşterinin talebi üzerine uzatılması halinde kira bedelinin tahsilatı mail order sistemi üzerinden gerçekleştirmeye imkan sağlamak üzere kredi kart bilgilerinin kira sözleşmesi üzerine yazılması mecburidir. Bu sebeple kredi kart sahibi olmayan bireysel kiracıların araç kiralama imkanı bulunmamaktadır.

Rezervasyon iptali yapabilir miyim?

Araç teslim alma zamanından 24 saat öncesine kadar yapmış olduğunuz iptallerde ceza uygulanmamakta ve tahsil edilen ön ödemenin tamamı iade edilmektedir. Son 24 saat içerisinde yapılan iptallerde ise 1 günlük kira bedeli tahsil edilecektir.

Online rezervasyon talep formunu gönderdim, onayı ne zaman ulaşır?

Talep etmiş olduğunuz modelin müsaitlik durumu kontrol edilerek aynı gün mesai saatleri içerisinde, mümkün olan en kısa zamanda mailiniz yanıtlanacaktır. Acil taleplerinizde ofis telefonlarımızdan veya mesai saatleri dışında 0532 345 39 74 numaralı hattan talebinizi iletmenizi rica ederiz.